وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

آبشارهای سیمک

آبشارهای سیمک در کرمان

کرمان نهمین استان پرجمعیت ایران و یکی از وسیع ترین استان های ایران به شمار میرود , و جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیاری دارد که تقریبا ۷۰۰ مورد از آن ها در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است .

این استان وسیع از دید جغرافیایی فی مابین استان های یزد , خراسان جنوبی , هرمزگان و سیستان و بلوچستان قرار گرفته و از لحاظ جغرافیایی در جنوب شرقی ایران واقع است ; درباره یک جاذبه ی منحصر به فرد در شهر کویری کرمان به نام آبشارهای سیمک در کرمان بپردازیم . آبشارهای سیمک که حدود ۱۳ آبشار در کنار نیز میباشند

همانگونه که در بالا هم اشاره کردیم در استان کرمان جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیاری وجود دارد اما جاذبه های آن فقط به‌این موارد پایان نمی گیرد بلکه جاذبه های ارگانیک فراوان دیگری نیز در این استان پهناور وجود دارد که یکی از آن‌ها آبشارهای سیمیک در تنگه ای به همین اسم میباشد .

کرمان جاذبه های طبیعی دیگری نیز دارد که یک کدام از آنها روستای سیرچ است که همانند بهشتی در دل کویری کرمان می درخشد , در ادامه درباره این روستای بهشتی در کرمان نیز اطلاعاتی را خدمتتان ارائه می دهیم تا در صورتی که تمایل داشتید پیش از بازدید از آبشارهای سیمک در کرمان به سمت این روستای خوش آب و هوا هم بروید .

آبشارهای سیمک در کرمان در منطقه ای کوهپایه ای و در ۳۵ کیلومتری شمال کرمان قرار گرفته اند . وجود امکانات مناسب و زیرساخت های مناسب در این منطقه به خصوص اردوگاه های سیمک سبب شده گردشگران زیادی به سمت این حوزه‌ از استان کرمان سفر نمایند . حدود ۱۳ آبشار در منطقه سیمک هم وجود دارد نکته ای که برای صعود و فرود در این منطقه باید به طور ماهر بلد باشید که چطور باید از صخره ها و تخته سنگ بالا بروید و وسایل مورد نیاز را داشته باشید وقتی به‌این منطقه بروید اغلب کوهنوردان و صخره نوردان را مشاهده می کنید که در حال بالا رفتن از صخره ها هستند .’

برای دسترسی به‌این روستا باید به مرکز روستای ده لولو بروید و هنگام ورود توجه داشته باشید که تابلوی اردوگاه شهید باهنر را مشاهده نمایید که نشان دهنده ی جاده اصلی این ناحیه می باشد . بعد از گذشتن از روستاهای درب انارستان , سیمک , اسلام آباد , عبدل آباد و روستای درب آسیاب می بایست وارد اردوگاه شهید باهنر شوید . از آنجا هم تا تنگه سیمک که به آن دره بُندر Bondor کوهپایه هم می گویند حدود ۳ کیلومتر جاده سنگچین و مناسب است .

اجاره خانه مبله در تهران