وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

آبشار گرم شلماش

آبشار شلماش

برای کسانی که اهل سفرهای ایرانگردی هستند مورد های زیاد متعددی موجود است , آنچه برای مسافرت زیاد اهمیت داراست زمان و فصل مناسب برای رفتن به جهت آن مقصد است . تا درباره یکی گزینه های مناسب برای سفر در تابستان حرف کنیم , آبشار شلماش در سردشت که یکی‌از شایسته ترین هدف های برای طبیعت گردی و فرار از گرمای تابستان محسوب می شود . این آبشار یکی از زیباترین و متفاوت ترین آبشارهای ایران ایت که دسترسی به آن معمولی است و می توانید آن را برای مقصد طبیعت گردی بعدیتان انتخاب نمایید . در ادامه همراه با ما باشید تا با آبشار شلماش در سردشت آشنا گردید .

آبشار شلماش در سردشت یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعی است که در در شهر سردشت واقع شده‌است . این آبشار یکی از پربازدیدترین آبشارهای خروشان کشور است و به دلیل دارا بودن جلوه شگفت انگیزی که دارد بسیار مورد تایید مسافران و گردشگران مختلف محسوب می شود .

مسیر دسترسی به‌این آبشار بسیار آسان بوده و امکانات رفاهی خوبی نیز برای گردشگران فراهم آورده تا مشکلی هنگام سفر به آن برای شما پیش نیاید .

دقت داشته باشید که به دلیل موقعیت درختان گردی که درین حوزه‌ برپا است برای ورود اشخاص ناتوان یا این که سالمندان پاره ای شرایط سخت است و در طول پایین رفتن از پله ها ممکن است که با اختلال روبرو شوند . پس در صورتیکه چنین افرادی در تیم سفری شما می باشند لازم است که از قبل تمهیدات لازم را برایشان بیاندیشید .

آبشار شلماش در سردشت که فرزند غران طبیعت غرب ایران محسوب می شود در روستای شلماش جای‌دارد و برای رسیدن به آن باید خودتان را به سوی روستای شلماش برسانید تا بعداز گذر از جادهای جنگلی و تماشایی که پیش روستان است به‌این آبشار دیدنی و جذاب برسید . طول آبشار شلماش در سردشت به ۵۰ متر می رسد و در دره ای سرسبز و کنار بیشه های این حوزه‌ پراکنده جا خوش نموده است .

وقتی که به تماشا از آبشار شلماش در سردشت می روید خواهید دید که این آبشار از ۳ طبقه تشکیل شده شده اند و به موازات یکدیگر و پشت سرهم هم قرار گرفته اند . برای مشاهده از تمام آن ها می بایست پیمودن ۳۸۰ پلکان را به جان بخرید تا از تمام نصیب آنان بتوانید مشاهده نمایید ; محله هایی در بالای آبشار شلماش قرار دارد که می تواند برایتان بسیار جالب باشد . این آبشار در نتیجه ی جوش و خروش رودخانه زاب کوچکی است که بر روی گسل بزرگی در مسیر فرعی روستای آلمان و شلماش نیز قرار گرفته است .

مختصری درباره شهر سردشت

شهر سردشت به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد , دارای آب و هوای کوهستانی و معتدل می باشد . نزدیک به ۸۵ % از جنگل های آذربایجان غربی در این شهر قرار دارد و همین خود یکی از عمده دلایلی است که مردم به سمت این شهر سفر می کنند.

اجاره خانه مبله در تهران