وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

آبشار و تله کابین شیطان کوه گیلان

آبشار شیطان کوه گیلان

آبشار شیطان کوه , از جاذبه های گردشگری لاهیجان , مقصدی جالب و زیبا برای تمام اشخاصی است که به سوی استانهای شمالی سفر کنند . جاذبه های گوناگونی در‌این منطقه وجود دارد که گردشگران میتوانند در تمام ارتفاع روزشان حسابی سرگرم شوند . این کوه زیبا در امتداد سلسله ی جبال البرز قرار گرفته و از پایین تا بالای کوه چشم انداز ای سرسبز را خواهید روءیت کرد . وقتی که به‌این منطقه۱۳ رسیدید تلاش نمائید خودرو تان را در محوطه ی شیطان کوه پارک نمائید و خویش را برای گذر از مسیری پوشیده از فضای سبز آماده فرمایید . و از مسیری پله‌پله که با فضای سبز انار و گردو مزین شده بالا میروید تا به بام لاهیجان برسید .

شیطان کوه از جاذبه های توریسم لاهیجان , در قبل به شاه نشین دارای شهرت بوده است البته روز جاری این منطقه تغییر نام داده و به شیطان معروف شده است . به صورتی که اسم شیطان کوه امروزه آن چنان جا افتاده است که نه فقط ساکنین لاهیجان , بلکه همه ایرانی ها با این نام آشنا می باشند .

به طبق نظرات جمعی از اهالی این ناحیه علت اسم گذاری ابلیس کوه هیچ ارتباطی با با خرافه پرستی و همینطور شیطانی که در بین عموم متداول است , هم نیست . داستانی که در این باره موجود است درختان این کوه به گونه ای است که هنگامی از بالا به پایین نگاه میکنید احساس خواهید کرد به راحتی با دویدن به دامنه می سید ولی نتیجه چیزی جز سقوط نخواهد بود و در اعتقاد و باور قدیمی های محلی در اینجا شیطان دیده شخص را نابینا می نماید , یا به نوعی اورا گول می‌زند.

بام سبز

اما محبوب ترین گوشه ای که در شیطان کوه از جاذبه های گردشگری لاهیجان موجود هست نیز “ بام سبز ” لاهیجان است که بر بالای مسیر شیطان کوه قرار گرفته است . این محوطه سبز و زیبا توسط گذرگاهی به قسمت جنوبی پای کوه منتهی می شود , این مسیر را میتوانید نیز پیاده و نیز با ماشین هم طی کنید ولی پیشنهاد ما این است که با پیاده روی در مسیر سرسبز شیطان روحتان را پالایش کنید و در پایان به بام سبر لاهیجان برسید .

در صورتی‌که به شهر نگاه کنیم مقبره کاشف السلطنه و کمی آن طرف تر دانشگاه آزاد لاهیجان مشهود است . آپارتمان ها و منزل های حیاط دار و از کلیه اساسی تر گنبد طلایی با دو گل دسته نورانی امامزاده آقا سید حسین ( ع ) که به روش دقیقی در میانه شهر قرار گرفته است و از مسیری پلکانی که با فضای سبز انار و گردو مزین شده بالا می‌روید تا به بام لاهیجان برسید .

تله کابین شیطان کوه

دیگر سرگرمی محبوبی که در این منطقه وجود دارد تله کابین شیطان کوه است که از میان جنگل های این منطقه می گذرد . مسیر حرکت این تله کابین از در میان مه ها و ابرهایی است در دل آسمان موجود هست , البته چنانچه با تله کابین از فراز لاهیجان بگذرید غم ها و استرس هایی که در طول زندگی شهری دارید را فراموش خواهید کرد . البته ابرها که کنار می‌رود شما با طبیعت تبر خورده و ویلاهایی که دیگر رنگ بوی محلی ندارند نیز مواجه می‌شوید که چندان خوشایند نیست .
مسیر آن از از بام سبز به ارتفاعات تاج خروس کشیده شده‌است و در هر ساعت یک هزار نفر را جا به جا می نماید در ارتفاع هزار و ۵۵۰ واقع شده و دو ایستگاه و پنج دکل داراست.

 

اجاره خانه مبله در تهران ( کسب امتیاز )