وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

(یاسوج) آبشار مارگون

آبشار مارگون

آبشار مارگون

آبشار مارگون بزرگ‌ترین و مرتفع‌ترین آبشار چشمه‌ای جهان است که دمای آب آن حتی‌د‌ر گرم‌ترین ماه‌های سال کمتر از ۱۰ درجه سانتی‌گراد است .

آبشار مارگون

معرفی آبشار مارگون

آبشار مارگون با ۷۰ متر ارتفاع و پهنا ۱۰۰ متر یکی باشکوه‌ترین آبشارهای ایران است . محوطه‌ی این آبشار زیبا دارای پارکینگ , سرویس بهداشتی و مکان‌های مسطحی است که توسط شهرداری برای برپایی چادر و اقامت بازدیدکنندگان فراهم شده‌است .

از آنجایی که در بالای آبشار هیچ رودخانه‌ای قرار ندارد و هزاران چشمه‌ای که از دل کوه می‌جوشند و سرازیر می شوند منبع آب این آبشار زیبا می‌باشند , به مارگون آبشار چشمه‌ای میگویند .
رودخانه‌ی حاصل از چشمه‌های مارگون تا نزدیکی سپیدان ( اردکان سابق ) امتداد داراست . با داشتن طول بالای ۲۲۰۰ متر , در فصول سرد در‌این منطقه شاهد قندیل‌های یخی در کنار آبشار خواهید بود . باغ‌های سیب , درخت زالزالک , بوته‌های زرشک میان انبوه درخت‌ها جنگلی , زیبایی طبیعی آبشار را دو چندان می کنند . ساکنین روستای مارگون قومیت لر دارا‌هستند و به لهجه‌ی زیبای لری حرف می‌نمایند .

دسترسی آبشار مارگون

بر خلاف بیشتر آبشا‌رهای ایران روش دسترسی به آبشار مارگون دوچندان آسان است . در صورتی‌که از شهرهای شمالی سرزمین قصد مسافرت به‌این آبشار را دارید , بعداز رسیدن به مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد , شهر یاسوج , ارتفاع مسیر شما تا آبشار حدود ۶۵ کیلومتر خواهد بود . در کیلومتر ۲۹ جاده‌ی یاسوج به اقلید تابلو‌هایی شما‌را به سوی آبشار هدایت می کنند . مسیر ماشین تا ۸۰۰ متری آبشار ادامه داراست . ادامه‌ی مسیر را بایستی پیاده طی فرمائید . اگر چه که‌این مسیر پیاده‌روی هم سنگ‌فرش و دارنده پله‌های سیمانی است . از آنجایی که‌این آبشار از نظر تقسیمات کشوری در استان فارس و کاملا در شهر سپیدان قرار دارد ممکن است برای رسیدن به آن مسیر دیگری را تعیین فرمایید

اگر از جنوب کشور عازم دیدن این آبشار هستید بعداز رسیدن به‌ مرکز استان فارس , شیراز , به سمت سپیدان حرکت کنید . از سپیدان تا آبشار حدود ۱۳۰ کیلومتر راه در پیش دارید . هر دوی این راه‌ها آسفالت و دارنده جاده‌های زیبا با طبیعتی بکر و مثال‌زدنی هستند . بنابراین تعیین منش تا مقصد به عهده‌ی شما است

به خاطر داشته باشید مسیر آبشار کوهستانی است و در فصول سرد و هنگام بارش برف ممکن است راه‌های ارتباطی جدا شوند

آبشار در مسیری بن بست و دره‌هایی پر شیب واقع شده‌است . به همین خاطر فضای زیاد زیادی در پارکینگ و محوطه نیست . بهتر است در فصول پر توریست و روزهای تعطیل در ساعات نخستین روز آنجا باشید تا علاوه بر دور ماندن از مشکلات ترافیکی , بتوانید خوب تر از مناظر لذت ببرید .

اجاره خانه مبله در تهران