وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

آب گرم و روستای لاویج (مازندران)

آب گرم و روستای لاویج

طبیعت روستای لاویج به همراه جاذبه‌ های گردشگری اطراف آن همچون آب گرم لاویج , آبشار حرام او و جنگل های زیبای هیرکانی , این روستا را به یکی از بهترین مقاصد طبیعت گردی کشور بدل کرده است .

لاویج یکی از دهستان‌های شهر چمستان نور در استان مازندران است که در دامنه سلسله جبال البرز قرار دارد و دارنده حالت پای کوهی است . دورتادور دهستان لاویج را حصار بلندی از کوه‌های البرز فرا گرفته است که در فصل بهار و تابستان پوشیده از درختان انبوه و سرسبز می‌گردد که مناظر بدیع و دل انگیزی خلق میکند .اجاره خانه روزانه این حوزه‌ از آب و هوای بسیار مطبوع و خنکی در بهار و تابستان برخوردار است که به همراه طبیعت و سرسبزی بی نظیر مسافران و گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند .

 

 

در حال حاضر این روستا دارای سه مسافر خانه در کنار آبگرم لاویچ و دو سوئیت و صدها خانه و ویلاهای اجاره‌ای است که با توجه به خیل عظیم مسافر در بهار و تابستان ظرفیت پذیرایی از همه مهمانان را ندارد . یکی از جلوه‌های جذاب فضای سبز لاویج , جنگل‌های انبوه و متراکم آن تا طول ۲۵۰۰ متری از مرحله دریا است و به خصوص آنکه فضای سبز راش یادگاری از دوره‌های قبلی جنگل‌های هیرکانی در میلیون‌ها سال قبلی است .

مسافران از این موهبت کمتر استفاده کرده و به جنگل‌های لبه جاده‌ها , بیشه زارها و آبگرم معدنی لاویج اکتفا می کنند و این منظره بی سابقه طبیعی را که از با شکوه ترین صحنه‌های طبیعت لاویج را به نمایش گذاشته بهره چندانی نمی‌برند و این درحالی است که یاد مسافرت بدین جنگل‌ها هرگز فراموش نخواهد شد و مسافرت از طریق این جنگل‌های طولانی برای هر جور گردشگری تجربه‌ای دیدنی و به یاد ماندنی دارد .

 

جنگل‌های لاویج از تنوع زیاد گونه‌های گیاهی و دختان گوناگون برخوردار است و در هر ناحیه آن چشمه سارانی از دل زمین به خارج می‌جوشد و در هر فصلی از سال از میوه‌های وحشی و جنگلی خاصی برخوردار‌است . فصل بهار با شکوفه‌های سپید , فصل تابستان یکسره سبز و پاییز هزار رنگ آن از جاذبه‌های جالب و طبیعی آن به شمار میرود .
آب‌گرم لاویج در دامنه‌های کوه‌های قسمت شرقی لاویج از دل زمین به بیرون می‌جوشد . این آب گرم دارنده املاح معدنی و گوگردهای فراوانی است که برای امراض پوستی و دردهای مفاصل کمردرد , پادرد و مهمتر از همگی برای تمدد روان مضاعف مفید است . از آبگرم‌های معروف آن آبگرم لاویج ( بیبنو ” , ( شفل ” و… را نام برد که هر کدام از آنان دارنده خاصیت مخصوص به خود است . آبگرم‌ها دارای امکانات قابل قبول و بهداشتی مانند دوش , استخر و وان است .

 

 

یکی دیگر از جاذبه‌های طبیعی لاویج آبشار ( حرام وی ” است با اندازه فراوان آب که از دل زمین به بیرون می‌ریزد در مسیر جاده چمستان به لاویج جای‌دارد و دارنده آب خنک و گوارایی است و مدام پذیرای جهانگردان متعددی در مسیر جاده است و دارای عناصر فضایی کوه و جنگل است . این آبشار دارای امکانات پذیرایی و تفرجگاهی بسیار زیبایی برای مهمانان عزیز است .

مسیر دسترسی آب گرم و روستای لاویج

روستای ییلاقی لاویج در ۱۸ کیلومتری جنوب چمستان بین دره‌های جنگلی و زیبای البرز جای‌دارد . در بدو محل ورود چمستان از غرب یک مسیر زیبای آسفالته به طرف جنوب از جاده اصلی منشعب میشود و با عبور از بوستان جنگلی کشپل به لاویج ختم میگردد . مسافت لاویج تا شهرستان نور , ۳۵ کیلومتر است .

یکی جلوه‌های جالب طبیعت لاویج , جنگل‌های انبوه و متراکم آن تا طول ۲۵۰۰ متری از تراز دریا و به ویژه طبیعت راش آن که یادگاری از دوره‌های قبلی جنگل‌های هیرکانی در میلیون‌ها سال قبل است , است . رشد گیاهان و شکوفه‌های طبیعت در بهار و فصل تابستان همراه با عطر گل‌های وحشی و گیاهان معطر و خوشبو و چمنزارهای انبوه از گل‌های بهاری این ناحیه را برای رشد زنبور عسل و زنبورداری مساعد ساخته به طوری که عسل لاویج با عطر و طعم طبیعی از سوغات اصلی لاویج است و همچنین صنایع دستی که با چوب کار شده‌اند . از آنجایی که‌این ناحیه از پوشش گیاهی کافی و آب فراوان برخوردار‌است دامداری هم به عنوان شغل‌ها ی جنبی مردمان لاویج است و ماست , شیر , پنیر , دوغ و کره محلی لاویج نیز از شهرت و اعتبار خاصی در میان مسافران و گردشگران برخوردار است.

 

اجاره خانه مبله در تهران