وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

اجاره آپارتمان مبله در شاه عبدالعظیم

اجاره آپارتمان مبله در شاه عبدالعظیم

حرم شاه عبدالعظیم

 

حرم شاه‌عبدالعظیم (یا عامیانه آن، شابدلعظیم) محل دفن عبدالعظیم حسنی است که در شهر ری (در جنوب تهران) قرار دارد. این آرامگاه مربوط به دوره ایلخانی – دوره صفوی – دوره قاجار است. این اثر در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۳۴ با شمارهٔ ثبت ۴۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است

شاه عبدلعظیم که در گویش عامیانه مردم محلی این مناطق به شابدالعظیم حسنی معروف است اجاره آپارتمان مبله در شاه عبدالعظیم از نوادگاه امام حسن امام سوم شیعیان میباشد. این منطقه بسیار پر رفت و آمد و زائرخیز در شهر ری در جنوب تهران واقع شده است. این آرامگاه و  مکان دیدنی در سال ۱۳۳۰ در جمله آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

همانطور که گفتیم این شهر علاوه بر مذهبی بودن دارای پیشینه تاریخی پرباری نیز میباشد. بنای ابتدایی آرامگاه شاه عبدالعظیم حسنی را پسر زید علوی در نیمه دوم قرن سوم بنا نهاد. درب ورودی این بنا در سمت شمال شرقی آن واقع شده است. در همین سمت نیز یک آپارتمان مبله وجود دارد که جهت رفته حال زائران حرم در نظر گرفته شده است. بنای این آرامگاه زیبایی های خاص دیگری که مخصوص خود آن است را دارد که از جمله آن در محل دفن بنای چهارگوشی است که حدود هشت متر از سطح زمین فاصله دارد و پیکر مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی در این قسمت به خاک سپرده شده است.

اجاره خانه مبله در تهران