وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

تالاب انزلی

تالاب انزلی گیلان

یکی از شهرهای مهم استان گیلان از حیث اقتصادی شهر بندر انزلی است . این شهر با دارا بودن جاذبه های گردشگری زیبا و طبیعت بکر و منحصربه‌فرد به فردش , سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر داخلی و فرنگی است . در‌این مقاله قصد داریم شما‌را با یکی مهم ترین جاذبه های توریسم این شهر که از قضا یکی مهمترین تالاب های در بین المللی مرز و بوم نیز می‌باشد , آشنا کنیم

بندر انزلی یک کدام از شهرهاییست که در هجرت به گیلان , دیدن آن را نباید از کف داد . این شهر بزرگ ترین بندر ایران در سواحل جنوبی دریای مازندران است . طبق آمار اداره هواشناسی میهن , بندر انزلی مالامال باران ترین شهر کشور‌ایران به حساب آورده می شود . به دلیل قرار گیری این شهر در جوار دریای مازندران و بارش بسیار باران در آن , جاذبه های ارگانیک فراوان متنوع و زیبایی درین حیطه تولید گردیده اند . یکی‌از این جاذبه های طبیعی بسیار معروف , تالاب انزلی است .اجاره روزانه آپارتمان در تهران

تالاب انزلی , مرداب زیبا و زیباترین نقطه گیلان

یکی‌از شهرهای مهم استان گیلان از لحاظ اقتصادی شهر بندر انزلی است . این شهر با دارا بودن جاذبه های توریسم قشنگ و فضای سبز بکر و اختصاصی به فردش , سالانه پذیرای میلیون ها گردش گر داخلی و فرنگی است . در‌این مطلب قصد داریم شما‌را با یک کدام از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر که از قضا یک کدام از مهمترین تالاب های میان المللی مرزوبوم نیز می‌باشد , آشنا کنیم .اجاره سوئیت در تهران یک روزه

بندر انزلی یکی‌از شهرهاییست که در مسافرت به گیلان , دیدن آن را نباید از کف داد . این شهر بزرگ ترین بندر ایران در سواحل جنوبی دریای مازندران است . طبق آمار اداره هواشناسی میهن , بندر انزلی پر باران ترین شهر ایران محسوب می شود . به دلیل قرار گیری این شهر در جوار دریای مازندران و بارش زیاد باران در آن , جاذبه های طبیعی زیاد متنوع و زیبایی در‌این حوزه‌ ایجاد شده اند . یکی این جاذبه های طبیعی بسیار مشهور , تالاب انزلی است .

تالاب انزلی کجاست؟

این تالاب در میان المللی در استان سرسبز گیلان و در جنوب غربی سواحل دریای مازندران قراردارد . تالاب انزلی در جنوب غربی شهرستان بندر انزلی و در مسافت حدود ۴۰ کیلومتری از مرکز استان گیلان جای گرفته است . این تالاب از جنوب به صومعه سرا , از شرق به پیر بازار , از شمال به شهرستان انزلی و از غرب به کپورچال و آبکنار انزلی محدود است .

اطلاعات کامل درباره تالاب

تالاب انزلی یک کدام از زیباترین و مهمترین تالاب های میهن است . به عقیده بیشتر کارشناسان محیط زیست مرزوبوم , این تالاب فی مابین المللی خیر فقط در ایران , بلکه در عالم مثال است و از تنوع زیستی زیادی برخوردار‌است . این تالاب یک کدام از تالاب های آب شیرین کشور است که مناظر اختصاصی به شخصی را می توان در آن دید . همین مناظر شگفت انگیز و ولی تنوع زیستی این تالاب , این مکان را به عنوان یکی پر طرفدارترین مقاصد فضای سبز گردی برای طبیعت گردان و گردشگران معرفی نموده است .

در هر مکان این تالاب , نیلوفرهای آبی رنگ فراوان زیبایی مشاهده می شوند که با تکان موج دار آب , به رقص در میایند . در گوشه و کنار تالاب انزلی نیزار ها و لاله های دریایی , منظره ای چشم نواز را خلق می نمایند .

وسعت تالاب انزلی , بسته به فصل و وضعیت آب و هوایی متعدد است . در طول فصول پر بارش وسعت این تالاب زیبا به حدود ۱۲۰ کیلومتر مربع و در فصول کم باران به حدود ۸۰ کیلومتر مربع میرسد . عمق آب تالاب هم به همین عوامل بستگی دارد و در فصول لبریز بارش به حداکثر ۵٫۲ متر میرسد .

این تالاب که از تالاب های ساحلی ( Coastal Wetland ) به حساب می‌آید دارنده ۱۱ رود اصلی است که بعداز آبیاری مزارع اکثری , به باطن آن می ریزند . حدود ۳۰ رود فرعی و کوچکتر دیگر نیز وظیفه آب رسانی به تالاب را به خوبی ایفا می نمایند . در واقع این رودخانه ها وارد تالاب انزلی که حکم یک تصفیه خانه را ایفا می نماید , شده و سپس بوسیله یک شبکه کشتیرانی به دریای خزر می ریزند .

زیبایی های تالاب انزلی

لاله های دریایی , نیلوفر های آبی‌رنگ و نیزارهای پهناور اطراف این تالاب , مناظر شگفت انگیزی را رفتار می نمایند که چشمان هر بیننده ای را مات و مات خود خواهند کرد . فصل پرورش این گیاهان فصل‌تابستان است . از اواخر خرداد هر سال لاله های دریایی این تالاب رمز از آب خارج آورده و بر روی آب شناور می‌شوند . قایق سواری دربین این گیاهان زیبا , لذت متعددی را برایتان به ارمغان خواهد آورد .اجاره آپارتمان مبله در تهران

تالاب انزلی , محل سکونت و تخم ریزی انواع بسیاری از آبزیان است . گونه های زیاد زیادی از پرندگان نادر بومی و مهاجر هم این مکان را برای سکونت یا این که استراحت موقت خویش انتخاب می نمایند . در‌این تالاب بیشتراز ۱۰۰ گونه پرنده و ۵۰ نوع ماهی وجود دارند . بنابراین , این منطقه بهشتیست برای طرفداران به پرنده نگری و شناخت پرندگان و آبزیان مختلف . از جمله پرندگانی که می توان در این منطقه مشاهده کرد , می توان حواصیل , انواع اردک , کشیم سیاه گردن , غاز پا کوتاه , قو , عروس غاز , یلوه کوچک و … را نام برد .

اجاره خانه مبله در تهران