وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

تالاب نوشار (اردبیل)

بازدید از تالاب نوشار اردبیل

مسافرت کردن، تنها تماشا کردن و عکس دریافت کردن وجود ندارد، تغییراتی که مهاجرت در شما تولید میکند، در روح شما می ماند و طریق معاش شما بعد از هر مهاجرت تغییر‌و تحول میکند. در شرایطی‌که بشر ماجراجو و اهل مهاجرت میباشید، مسافرت به هدف های متنوع و زیبای کشورمان مدام آکنده از هیجان بوده میباشد. استان اردبیل قطب طبیعت‌گردی مرز و بوم و پردیس طبیعت نوردان میباشد و تا به امروز ۱۰۰ حوزه‌ طبیعی دیده نشده نظیر بیشه، آبشار، رود، دریاچه، تالاب و… در‌این استان شناسایی‌گردیده که اکثری از این بخش ها هنوز هم ناشناخته میباشند.

برای اشخاصی‌که حوصله گرما را ندارند و میخواهند به جاهای سرسبز با آب و هوای خنک راز بزنند، اردبیل شایسته ترین گزینش میباشد که رفتن به‌این مکان‌ها از آخرها فصل بهار تا اوایل فصل پاییز سفارش میگردد، در فصل بهار و فصل تابستان دمای هوا در‌این ناحیه به ۱۹ مرتبه میرسد. نوشهر روستایی در استان اردبیل، بخش هیر، دهستان فولادلوی شمالی میباشد که تالاب فصلى نوشار در‌این ده و در ۳۵ کيلومترى جنوب شرقى اردبيل واقع‌گردیده و زمين‌هاى حریم تالاب خيس و چمنزارى می باشند و در بهار و فصل‌زمستان مورد به کارگیری انواع پرنده ها قرار مى‌گيرند و در ديگر فصل‌ها نيز چراگاه دامداران میباشد.

تالاب چیست؟

آبگیرها و تالاب‌ها جزو حیاتی‌ترین زیستگاه‌های طبیعی جانوران و گیاهان میباشند و همینطور نقش حیاتی در حفظ تعادل زیستی در هر منطقه دارا هستند. به همه بخشها مردابي و زمین‌های خيس باتلاقی، برکه‌ها اعم از مصنوعی يا طبيعی، به صورت دایم يا موقت که داراي آب ساكن يا جاری، با مزه آب شيرين یا این که شور باشند و هم چنين بخش ها ساحلي درياها در هنگام جذر، طول آب بيشتر از ۶ متر نباشد، تالاب گفته می شود. استان اردبیل نیز از دید دارا بودن تالاب‌ها، زیستگاه‌های طبیعی و بخشها زیر حفاظت و شكار ممنوع جزو بخشها خوب کشور میباشد .

تالاب‌ها جزو سرمایه‌‌‌های با ارزش هر منطقه محسوب می‌‌شوند که علاوه بر مراقبت تعادل زیستی و تهیه و تنظیم آب‌های زیرزمینی در اطراف پیرامون می توانند محل قابل قبولی برای تخم‌گذاری ماهیان و بقیه آبزیان باشند، همینطور حیات گیاهان یگانه و سفر انبوه طیوران مهاجر از سراسر عالم را در بردارد و جزو منابع گرانبها اقتصادی و جاذبه‌های گردشگری محسوب میشوند. از پاراگراف مزایای این زیست‌بوم‌های با ارزش امداد به تأمین آب و خوراک، تنوع زیستی، كنترل کم آب‌سالی، جذب كربن و بقیه آلاینده‌ها، كنترل گرد و غبار و تمیز‌سازی هوا میباشد.

مسیر دسترسی

اگر با خودروی فردی میروید، بعداز رسیدن به شهر اردبیل می توانید به شهر نمین و روستای سوها و سپس به تالاب نوشار اردبیل برسید. در حالتی‌که قصد دارید با حمل‌ونقل همگانی استفاده نمائید و بلیط هواپیما تهیه نمائید، نزدیک‌ترین فرودگاه شهر اردبیل میباشد که بعد از آن بایستی برای برفتن به تالاب ماشین کرایه نمایید و سایر مسیر را طی فرمائید.

بهتر میباشد در جریان باشید که این محموعه پارکینگ دارد، همینطور دارنده بوفه میباشد البته پوشش کانال مناسبی ندارد، بهتر میباشد تنها از طبیعتش لذت ببرید و برای ساعتی هم که گردیده گوشی‌ها را کنار بگذارید. بازه زمانی دوران بازدید نیز از این موسسه ۳۵ دقیقه پیش‌بینی‌شده‌است.

اجاره خانه مبله در تهران