وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

جنگل زیبا و پهناور چمستان

جنگل زیبا و پهناور چمستان

هوا که رو به گرمی برود , ماراتن مسافرت به شمال نیز داغ‌تر از دیگر مواقع سال می‌شود و مایی که در بیشتر مواقع سال به دنبال بهانه‌ای برای شمال رفتن هستیم , مشتاق‌تر از قبل به سوی شمال می‌رانیم , به خصوص به سمت جاهایی که نو و بکرترند , جایی مثل چمستان .

چمستان یکی بخش‌های فروغ و روشنایی مازندران است که در ۱۵ کیلومتری فروغ قرار گرفته . از نور تا ساری ۹۰ کیلومتر خط مش است , البته در‌حالتی که بخواهیم از تهران شیوه بیافتیم چقدر در شیوه هستیم؟ از تهران تا چمستان ۱۸۰ کیلومتر مسافت است . برای رفتن به چمستان مسیر از جاده فیروزکوه آغاز میگردد . از الیمستان و آمل و آهودشت می‌گذریم و وارد کربندی آمل به چمستان می‌‌شویم .

بعضی می گویند در قدیم به چمستان به خاطر سرخس‌هایش چمازستان می‌گفتند و بعضی دیگر معتقدند این منطقه به خاطر چمن‌های زیادش به‌این نام خوانده می شود .

جاهای دیدنی چمستان کجاست؟

دریاچه الیمالات : چمستان , حوزه‌ بکری‌ست . معروف‌ترین جالب این ناحیه سد و دریاچه الیمالات است و از آنجایی که در این حوزه‌ قرار گرفته به چمستان نیز معروف است . از جاده‌ای سرسبز و پردارودرخت می‌گذریم و به دریاچه‌ای می‌رسیم که دورتادورش بیشه است و میشود در آن قایق‌سواری و ماهگیری نیز کرد .

دریاچه سد الیمالات در ۹ کیلومتری نور در مسیر جاده نور – چمستان جای‌دارد و مسافت آن از جادده اساسی نور به چمستان حدود ۳ کیلومتر است . دریاچه الیمالات را در قسمت جنوبی دوراهی روستای کارگرکلا پیدا میکنیم .

آبگرم لاویج : از نور که ۲۵ کیلومتر درسمت چمستان برویم , جاده فرعی در سمت چپ‌مان , مارا به آبگرم لاویج میرساند . روستا , میان دره‌های جنگلی کوه‌های البرز قرار گرفته و تصویر انبوه درختانی که کوهپایه را پوشانده‌اند , بهشتی برپا کرده‌اند . آب‌ گرم در شرق منطقه , از دل زمین خارج می آید . این آبگرم آکنده‌از گوگرد و املاح معدنی‌ست و تاثیر درمانی داراست , ولی خودمان را برای بوی بد و تند گوگرد هم باید آماده کنیم . از روستای لاویج عسل مرغوبی می‌توانیم بخریم و در مسیر وصال به آبگرم از پارک کشپل می‌گذریم .

پارک کشپل : در میانه راه چمستان به لاویج , پارک جنگلی کشپل را می‌بینیم . در محدوده این پارک جنگلی روستا چشمه وجود دارد و درخت‌های توسکا و افرا و انجیلی و ممرز از اصلی‌ترین گونه‌های گیاهی این پارک است . این بوستان امکانات رفاهی و آلاچیق نیز داراست .

میرخمند : روستای ییلاقی میرخمند حوالی چمستان قرار گرفته و تابستان‌ها حسابی خنک است . سه طرف آن به کوه میرسد و یک طرفش به دره . در این منطقه چشمه‌های فصلی زیادی نیز می باشد.

اجاره خانه مبله در تهران ( کسب امتیاز )