وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

دره‌ ستارگان

دره‌ ستارگان

قشم جزیره ی بی نظیری است که هرکدام از جاذبه های آن به تنهایی می توانند در رشد صنعت گردشگری ایران تاثیر گذار باشند . این جزیره با داشتن خاص ترین پدیده های طبیعی , یک مقصد بسیار مناسب برای ماجراجویان و درختان گردان است . این جزیره دیدنی به داشتن شگفتی‌ها هفتگانه معروف است . دره ستارگان یکی همین عجایب است که وجود اشکال منحصر و افسانه های محلی در رابطه آن , این دره را تبدیل به یکی عجایب جزیره نموده است .

قشم جاذبه های دیدنی زیادی داراست . علاوه بر دره ستارگان , ژئوپارک قشم , جنگل های حرا , غار نمک , تنگه چاهکوه , بام قشم , زیستگاه لاک پشت ها از دیگر عجایب این جزیره هستند . برای آشنایی بیشتر با این جاذبه ها می توانید مطلب عجایب هفتگانه ی قشم را مطالعه کنید .

شکل عجیب سنگ های این دره , مربوط به دوران زمن شناسی سنوزوئیک است و قدمت آن به دو میلیون سال پیش بر می گردد . این دره به عنوان بخشی از ژئوپارک جزیره قشم که تنها ژئوپارک خاورمیانه است , در یونسکو به ثبت رسیده است . گفته می شود این انواع دیدنی طی صد ها هزار سال در اثر واکنش های فرسایشی زمین زیر تاثیر تند بادها , رگبار ها و باران های فصلی پدید امده اند .

افسانه هایی در میان بومیان موجود است که دلیل شکل گیری این گونه های را برخورد شهاب سنگ با زمین در گذشته می دانند . آن ها معتقدند برخورد شهاب سنگ باعث جا به جایی خاک شده است و پس از خشک شدن , خاک های جا به جا شده به شکل امروزی شان درآمده اند .

صدای بادی که دربین این اشکال می پیچد باورهایی را در مردم بومی این حوزه‌ , مبنی بر وجود ارواح سرگردان ایجاد کرده است . آن ها معتقدند شب ها و با تاریک شدن هوا , روح های سرگردانی در‌این حوزه‌ رفت وآمد دارا‌هستند و به همین منظور هیچ زمان بعداز تاریک شدن هوا در سمت این دره نمی پروسه . با وجود این , شب های این منطقه یکی از بهترین زمان ها برای لذت بردن از مناظر زیبا و سکوت مرموز آن است و می‌توانید کمی با خودتان در یک کدام از زیباترین پدیده های طبیعی ایران خلوت نمایید .

موقعیت و نحوه دسترسی

دره ستارگان درجاده غارهای خوربس , در نزدیکی روستای برکه خلف در جنوب قشم قرار دارد . در امتداد این روستا , مسیری ۵۰۰ متری موجود هست که می‌توانید از روش آن بدین دره دسترسی پیدا نمائید .
برای رسیدن به دره ستارگان می بایست به سمت سواحل جنوبی قشم و روستای برکه خلف بروید . این دره در ۵ کیلومتری شمال این آبادی قرار گرفته است . با دقت به گرمای زیاد این ناحیه بهترین زمان مسافرت به ان پاییز و زمستان و اوایل بهار است .

اجاره خانه مبله در تهران ( کسب امتیاز )