وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

روستای اولسبلتن ماسال (گیلان)

روستای اولسبلنگاه

اولسبلنگاه اسم روستایی بهشتی در استان گیلان و در شهر ماسال و جایی ییلاقی با درختان دلفریب و دیده نواز است که منظره سرسبز آن در کنار منزل های چوبی , مردمانی که سنت های سابق شان را هنوز نیز اعتقاد دارا‌هستند و محافظت کرده اند و اسب های وحشی اش , هر لحظه قلب بشر را به خارج میکشد . اولسبلنگاه در زبان تالشی به معنای «درخت ممرز روی ارتفاع» است .

جاده ای که به سمت روستای اولسبلنگاه می رود , پر از طبیعت در نیز پیچ و تاب خورده ی بلندی است که شما را به داستان ها و رویاها می برد , مسیر سبزی که زمان را از یادتان می برد و شما را غرق در خود می کند .

در اولسبلنگاه چه ببینیم؟

طبیعت وحشی و عجیب این روستا به مقدار ای ورای تصور است که هر چقدر نیز که توصیف شود , تا خودتان از نزدیک نبینید نمی توانید به فهم و شعور درستی از این تمامی زیبایی برسید . زندگی روستایی نیز در این آبادی جلوه ای باور نکردنی دارد , تا به حال چندبار شده که صبح ها با صدای حیوانات و پرندگان از خواب بیدار گردید , از پنجره ی خانه به بیرون نگاه کنید و صبحتان را با دیدن مرتع های وسیع سبز , کلبه های چوبی و گرم شدن در کنار حریق شروع کنید؟ به احتمال زیاد آغاز روز بدین سبک را فقط در فیلم ها دیده اید , البته روستای اولسبلنگاه جایی است که کلیه ی این ها به حقیقت می پیوندد . حس بودن در کنار مردمان ده و خوردن غذاهای محلی , خوردن آب از چشمه سارها و پیاده روی در مسیرهای گیرا , از آن دست تجربه های نابی است که در این منطقه می توانید داشته باشید .

 

ازآنجاکه اولسبلنگاه در طول ۱۴۸۹ متری از سطح دریا جای دارد , می‌توانید در حالیکه در جایی از آن ایستاده اید , دریا را در پایین پایتان داشته باشید , تصویر شگفت انگیزی که ورای تصور است . پیشنهاد می‌کنیم زیر هیچ شرایطی , دوربین عکاسی تان را فراموش نکنید چرا که دیده اندازهایی که از این قریه می‌توانید داشته باشید , دیده اندازی از مراتع پر شیب و کم پیچ در کنار خانه هایی که در مه غوطه ورند , کلبه های چوبی در کنار طبیعت در نیز تنیده… ممطئن باشید بی ذوق ترین اشخاص را نیز سر ذوق می آورد و عکاس می کند!

همانطور که گفته شد , روستای اولسبلنگاه اسب های زیادی داراست که بخش اعظمی از آنها وحشی اند و در دشت ها می‌دوند و ولی که اکثری از آنان نیز اهلی اند و نیز به عنوان مرکب روستاییان و نیز به عنوان روشی برای کسب درآمد روستاییان مورد استفاده هستند , میتوانید با پرداخت هزینه ی مقداری در‌این روستا اسب سواری کنید , به ارتفاعات بروید و جور متفاوتی از دوچرخه سواری را تجربه کنید…

اجاره خانه مبله در تهران ( کسب امتیاز )