وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

روستای وردیج در تهران

روستای وردیج در تهران

روستای وردیج یکی از بهترین گزینه های سفر یک روزه برای ساکنان تهران ، به ویژه در غرب پایتخت است. به دلیل بافت کوهستانی در قسمت شمالی تهران ، روستاهای این مناطق از آب و هوایی بسیار تمیز و عالی برخوردار هستند.

اگر در تهران زندگی می کنید یا قصد سفر به پایتخت را دارید ، روستای وردیج می تواند مقصد خوبی برای گذراندن یک روز سرگرم کننده در طبیعتی زیبا باشد. روستای واریش در امتداد مسیر روستای وردیج واقع شده و مملو از باغات میوه است.

روستای وردیج در تهران

درباره روستای وردیج

روستای وردیج یکی از زیباترین مناطق ییلاقی تهران است که در شمال غربی پایتخت واقع شده است. این روستا به همراه روستای واریش زیر مجموعه شهرستان کن و سولقان است و در منطقه ۲۲ تهران قرار دارد. شهر تهران به دلیل وجود کوههای مرتفع از ظرفیت های برجسته گردشگری در محیط های کوهستانی برخوردار است. روستای وردیج همچنین بزرگترین روستای شمال غربی تهران است. روستای وردیج برای علاقه مندان به کوهنوردی جالب است زیرا در جاده دسترسی به قله لچه و ارتفاعات منطقه حصار واقع شده است.

آب و هوای دلپذیر این روستا و دسترسی سریع به آن از قلب تهران ، روستای وردیج را به یک مقصد گردشگری محبوب برای ساکنان پایتخت تبدیل کرده است. از طرف دیگر ، جاذبه اشباح سنگی در مسیر روستای وردیج ، گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می کند.

بهترین آب هوا روستای وردیج

در روستای وردیج و اطراف آن باغ های سرسبز ، رودخانه ای خروشان ، کوه های مرتفع و دره های عمیق وجود دارد. بیشتر باغ های این روستا گردو ، سیب ، خرمالو ، توت و خرد است. چشمه ها و رودخانه روستای وردیج آب لازم برای آبیاری این باغ ها را تأمین می کند.

برای بسیاری از ساکنان پایتخت ، سفر یک روزه به منطقه ای با هوای پاک و طبیعت سرسبز بسیار ضروری است. روستای وردیج در غربی ترین قسمت تهران واقع شده است و به دلیل قرار گرفتن در مسیر بادهای غربی به شرق و ارتفاع زیاد ، هیچ آلودگی در این روستا وجود ندارد.

گرچه روستای وردیج حدود ۵۵۰ نفر جمعیت دارد ، اما به دلیل سرمای شدید این منطقه در نیمه دوم سال و قطع مسیر آن با تهران در هنگام بارش شدید برف ، برخی از ساکنان آن در روستای این بار. خانه های روستایی در قسمت جنوبی روستا واقع شده اند و علی رغم محدودیت های زیاد برای ساخت و ساز در این منطقه ، وجود برخی از ویلاهای تازه ساخته شده باعث تغییر بافت قدیمی روستای وردیج شده است.

روستای وردیج در تهران

دهکده وردیج واریش

روستای واریش یکی دیگر از مکانهای دیدنی تهران در این منطقه در شمال غربی پایتخت است که با ادامه مسیر روستای وردیج به آنجا خواهید رسید. روستای واریش در انتهای جاده آسفالته جاده وردیج-واریش واقع شده است. ارتفاع روستای واریش حدود ۴۰۰ متر بالاتر از روستای وردیج است. هوا در روستای واریش بسیار سردتر از روستای وردیج است و دسترسی به آن در زمستان بسیار دشوار و گاهی غیرممکن است. تعداد خانوارهای ساکن این روستا به ۴۰ خانوار می رسد که در زمستان به ۱۵ خانوار کاهش می یابد.

اهالی روستای واریش توجه زیادی به حفظ طبیعت بکر و سرسبزی این روستا دارند. اگر قصد بازدید از این روستا را دارید ، به یاد داشته باشید که این روستا بسیار تمیز است و برای ساکنان آن حفظ این نظافت بسیار مهم است. زیرا حفاظت از پاکیزگی و طبیعت روستای واریش به عهده اهالی آن است.

محیط روستای واریش نسبت به روستای وردیج بسیار سرسبزتر است و باغهایی از جمله آلو ، گیلاس ، زردآلو ، توت و خردا در سراسر آن دیده می شود. چشمه واریش منبع اصلی آب آشامیدنی روستا و همچنین باغها است. فاصله بین روستای واریش و روستای وردیج تنها چهار کیلومتر است.

و اگر به روستاهای بکر علاقه مند هستید می توانید برای بازدید از روستای واریش سفر به روستای وردیج را برنامه ریزی کنید. اگر در تابستان به روستای واریش بروید ، می توانید میوه های طبیعی و خوش طعم این روستا را از باغداران و میوه فروشی های این روستا تهیه کنید.

اجاره خانه مبله در تهران