وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

شمس العماره

شمس العماره تهران | اطلاعات دیگر و دسترسی شمس العماره تهران

شمس العماره تهران

شمس العماره تهران درصورتی که در خیابان ناصرخسرو تهران قدم زده باشید , ساختمانی بلند با کاشی‌کاری‌های قشنگ و ساعتی دوست‌داشتنی را خواهید مشاهده کرد . این سازه به عبارتی شمس‌العماره مشهور است که در قلب تهران امروز و «طهرون قدیم» قراردارد

شمس العماره یکی‌از بناهای تاریخی تهران دیر باز است که روزگاری از مرتفع‌ترین ساختمان‌های پایتخت کشور‌ایران بوده است . ناصرالدین‌شاه قاجار قبل از این که به اروپا سفر نماید , تصاویر و عکس‌هایی از ساختمان‌های اروپایی چشم بود . او امر ساخت یک بنای مرتفع شبیه آنها را می دهد که خودش و زنانش از فراز آن چشم انداز شهر را ببینند .

فرمانروا نزدیک به سال ۱۲۸۲ هجری قمری فرمان ایجاد این عمارت را به دوستعلی خان نظام الدوله معیرالممالک میدهد و اورا برای ساختن چنین ساختمانی در سمت و سوی شرقی ارگ سلطنتی مامور میکند .

معیرالممالک به سرعت دست به فعالیت شده و توسط استادان و معماران حرفه ای آن زمان نظیر علی محمد کاشی عمارت را پباده سازی کرده و پی‌کنی آن را آغاز می‌نماید . ساختمان آن بعد از دو سال یعنی در سال ۱۲۸۴ ه . ق به انتها می رسد و آن را شمس‌العماره می‌نامند .

شمس العماره تهران | اطلاعات دیگر و دسترسی شمس العماره تهران

اجاره خانه مبله در تهران : ۰۹۱۲۴۸۰۰۱۹۰ ادیب

اطلاعات دیگر درباره شمس العماره

در عمارت شمس العماره هنرهای تزیینی زیادی به پیشه رفته است. آینه کاری های زیبایی در تو آن دیده می شوند که گردشگران از دیدنشان سیر نخواهند شد. همچنین گچبری های ازاره، دیوارها و سقف های این کاخ که زیر عقیده استادان کار شده بود، از جمله هنرهای تزیینی بسیار زیبایی است که در ایران و در شهر طهران می توانید بیابید. این عمارت حائز نقاشی های متفاوت و عجب انگیزی نیز می باشد.

در نمای بیرون و در بین دو برج، ساعتی وجود دارد که گفته می شود اولین ساعت وارد شده به ایران بوده است.

ورودی اصلی عمارت شمس العماره در سمت غرب قصر گلستان می باشد که در کنار دیوار ارگ شهر ساخته شده است.

ایوان و تالار شاه نشین را می توانید در طبقه اول نگریستن نمایید. اطاق هایی در دو طرف تعبیه شده و دیوارها با آینه کاری تزیین گشته اند. معمولا از این طبقه برای مراسم تشریفاتی و رسمی بهره‌گیری می شده است.

شاه نشین که رو به حیاط است، ایوان بزرگی می باشد که دیدن احسان از روبرو که به جای باغچه کنونی، حوضچه بزرگی بوده، دارد.

شمس العماره تهران | اطلاعات دیگر و دسترسی شمس العماره تهران

اجاره سوئیت در تهران یک روزه : ۰۹۱۲۴۸۰۰۱۹۰ ادیب

دسترسی شمس العماره تهران

بهترین روش برای رسیدن به کاخ گلستان استفاده از مترو است . برای رسیدن بدین این موسسه کافی است در پایانه پانزده خرداد در خط یک مترو از قطار پیاده شده و بعد از خروج از پایانه در خیابان پانزده خرداد ماه به جهت شرق بروید تا به خیابان داور برسید . محل ورود کاخ گلستان در‌این خیابان قراردارد و از پایانه مترو تا این محل ورود صرفا پنج دقیقه پیاده‌روی لازم است . کاخ شمس‌العماره در کاخ گلستان جای‌دارد و برای مشاهده از آن بایستی بلیتی جدا خریداری نمائید .
شمس‌العماره در تهران , خیابان پانزده خرداد ماه , میدان ارگ , کاخ گلستان جای‌دارد .

اجاره خانه مبله در تهران ( کسب امتیاز )