وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

حیات وحش مازیچال

مازیچال

در نزدیکی کلاردشت دهکده‌ای قشنگ موجود هست که چهت نیل به آن می بایست از کلاردشت به جهت مرزن‌آباد بروید , سپس مسیر را در سمت عباس‌آباد ادامه دهید تا وارد جاده خاکی مازیچال شوید . مازیچال در ارتفاعات قرار دارد و اگر وضعیت جوی مساعد باشد , شما را به میهمانی ابرها دعوت می‌نماید . در صورتی که شرایط جوی برای ایجاد پدیده اقیانوس ابر نیز مساعد نباشد منظره‌ دلپذیری از چالوس تا رامسر پیش روی‌تان است .

این روستا در ارتفاع ۲۶۰۰ متری از تراز دریا قراردارد و مازیچال در مقابل دیدگان مهمان خود چشم اندازی وسیع و تماشایی از رامسر تا چالوس و دریای مازندران را قرار می دهد . تصور کنید که در نگاهتان جنگل سبز و دریای آبی‌رنگ مازندران زیبایی خودشان را به فیس می کشند .

وجود جنگل های انبوه و ابرهایی سفید و دوست داشتنی که در هنگام بارش باران زینت و زیبایی دهند آسمان دهکده است , موقعیت و جایگاه گردشگردی روستا را ممتاز و کم نظیر نموده است . کوه ها و شکل قرارگیری تپه ها باعث به وجود آمدن ابرهایی است که دائم درحال تغییر شکل میباشند .

کلبه های ییلاقی روستاییان که فقط در فصل‌تابستان مورد به کارگیری اهالی قرار میگیرد , در میان چشم انداز سرسبز و آسمان آبی‌رنگ تصویری تسکین دهنده و رویایی را برای گردشگران خلق می نماید .

در بهار پرورش گل های پیش پیشا ( پامچال ) و گل ونوشه ( بنفشه ) , نقشی دل انگیز و تکرار نشدنی بر خاطره ها می‌زند و رنگ زیبایشان در ذهن میماند و تفکر را رنگین می نماید .

از آب و هوا چه خبر؟

هوای بسیار خنک مازیچال حتی‌در شب‌های فصل تابستان , مسافران را مجبور میکند لباس زمستانی‌شان را بپوشند .

کسانی که یک توشه به‌این منطقه آمده باشند , خوب می دانند که پیش از هجرت به‌این منطقه کوهستانی خوشگل می بایست از طریق اینترنت , وضعیت آب و هوا را رصد نمایند تا با بارندگی مواجه نشوند چون در صورت بارندگی شدید , حتی ماشین‌های شاسی بلند نیز در جاده مازیچال در گیر مشکل می‌شوند .

گم کردن راه در تپه‌های بالای منطقه , یکی دیگر از مشکلاتی است که مسافران با آن روبه‌رو می‌شوند ; چون یکی‌از ویژگی‌های این تپه‌های زیبا , گم کردن آدم‌ها بویژه در هوای مه‌آلود است . پس به خاطر داشته باشید که در صورت بروز این اتفاق , تو میمانی و موبایلی که گاهی در برخی نقاط , آنتن دارد!

حیات وحش زیبا

حیات وحش مازیچال آن‌قدر غنی است که از خرس و سمور گرفته تا گرک , مرال , شوکا , گوزن , گراز و شغال در آن پیدا میشود . به همین دلیل به مسافران توصیه می شود با اعتنا بی نقص در ناحیه گردش نمایند تا گم نشوند . وجود انواع پرنده , از پرندگان شکاری گرفته تا پرندگان زینتی نیز زیبایی مازیچال را چند برابر نموده است .

پرواز عقاب‌ها , خرامیدن قرقاول‌ها و نوای دل‌انگیز طیوران کوچک و زیبای زینتی آنقدر زیباست که دلت میخواهد برای شنیدن فضای سبز , ساعات چشمانت را ببندی و با جان و دل به صدایشان گوش کنی . به مازیچال که آمدی , آوردن کیسه‌های خالی برای آشغال را فراموش نکن . حیف است

اجاره خانه مبله در تهران