وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

موزه رضا عباسی تهران

موزه رضا عباسی تهران - تهرانگردی ارزان مبله

موزه رضا عباسی تهران

موزه رضا عباسی تهران کاشانی، در سال ۱۳۵۶ در خیابان شریعتی تهران، روبروی دانشکده برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، افتتاح یافت و به یاد نقاش سرشناس دورهٔ صفوی اهل کاشان رضا عباسی نام‌گذاری شد. که با ارزان مبله همراه باشید

این بخش تهران گردی سایت درباره ساختمان موزه در واقع متعلق به یک نمایشگاه مبلمان و دکوراسیون خانگی بود که به دلیل ویژگی‌های معماری و محل پیمان گیری مورد پروا مسوولان وقت قرار گرفت و از صاحب اصلی خریداری شد. این موزه به طور رسمی در مهرماه سال ۱۳۵۶ به وسیله فرح پهلوی افتتاح یافت ما درست یک سال بعد در آبان ماه سال ۱۳۵۷ تعطیل شد. در این دوره یعنی از سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۵۸، مدیریت موزه بر عهده آیدین آغداشلو بود. در پایان سنه ۱۳۵۸ بار دیگر این موزه بعد از دگرگونی‌هایی در آرایش داخلی و گسترش فضای نمایشگاهی بازگشایی شد.

در سال ۱۳۶۳ به دلیل دشواری ها داخلی کار موزه بار سایر به تعطیلی کشید و یک سال بعد دوباره بازگشایی شد. اما این بازگشایی دوام چندانی نداشت و موزه یک بار سایر در همان سنه تعطیل شد تا آخر الامر در ۱۵ بهمن سنه ۱۳۷۹ برای پنجمین بار و بعد از انجام بازسازی مجدد پیش درآمد به کار کرد. در حال آماده این موزه پایین عقیده سازمان میراث فرهنگی، توریسم و صنایع دستی اداره می‌شود. سرپرست کنونی دیرینکده شهرام حیدرآبادیان است.اجاره روزانه سوئیت ارزان در تهران

 

دسترسی مجموعه موزه رضا عباسی تهران

مجموعه‌های به نمایش در آمده در این موزه زیاد متنوع بوده و آثاری از هزاره دوم پیش از میلاد تا اوایل سده بیستم یعنی پایان دوره قاجار را در بر می‌گیرد. این یادبود ها بر بنیاد ترتیب زمانی به نمایش در آمده‌اند، پس بازدید کنندگان می‌توانند سیر تکامل هنر، شهریگری و نزاکت را در ایران زمین پیگیری کنند. این چینش در وسط موزه‌های دیگر ایران بی همتا است.

بخش مرمت و نگهداری موزه با دو آزمایشگاه و کارگاه به مرمت و بازسازی نقاشی‌ها، اشیای فلزی و کتاب‌های خطی اختصاص دارد و یکی از پیشرفته‌ترین کارگاه‌های مرمت در کشور است؛ بنابراین، این کارگاه نه تنها به مرمت اشیای موجود در موزه رضا عباسی می‌پردازد، بلکه ترمیم آثار ارسالی از موزه‌های دیگر کشور را نیز به عهده دارد.

موزه رضا عباسی، در خیابان شریعتی تهران، نرسیده به پل سیدخندان شماره۹۷۲ قرار دارد و کل روزه به جز دوشنبه ها از ساعت ۹ بامداد الی ۴ بعدازظهر پذیرای علاقمندان می باشد.

شماره تماس موزه جهت هماهنگی و بازدید :

۸۸۵۱۳۰۰۲ _ ۸۸۵۱۳۰۰۷ _ ۸۸۵۳۵۱۳۶

 

اجاره خانه مبله در تهران