وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

موزه عروسک های ملل پاسدران

موزه عروسک های ملل پاسدران - تهرانگردی ارزان مبله

موزه عروسک های ملل پاسدران

موزه عروسک‌های ملل , موزه‌ای سری است که با تلاش‌های مسعود ناصری دریایی , علی باغ و با حمایت فریده ناصری دریایی در سال ۱۳۹۳ هم‌زمان با روز جهانی صلح در تهران تاسیس شد . این موزه که دارنده جواز قانونی از اداره میراث فرهنگی است , از سال ۱۳۹۵ با پشتیبانی «گروه حامیان موزه عروسک‌های ملل» , «موسسه فرهنگی منزل دوستان عزیز آشنا» و «برنامه کمک‌های کوچک وام ها محیط زیست جهانی» به عمل خویش ادامه می دهد .در ادامه با بخش تهرانگردی وب سایت ارزان مبله همراه باشید.

موزه عروسک های ملل پاسدران - تهرانگردی ارزان مبله

اطلاعات کامل و روز های بازدید موزه عروسک های ملل پاسدران

این موزه که در تهران , خیابان میرداماد , خیابان نفت جنوبی جای دارد , بعد از یک زمان تعطیلی از خیابان پاسداران به محل فعلی تغییر تحول مکان بخشید . موزه عروسک‌های ملل در سال ۱۳۹۴ پاداش موزه‌داران برتر را از اداره میراث فرهنگی و از سال ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶ پاداش موزه برتر را از ایکوم ( شورای بین المللی موزه‌ها ) در شاخص یادگرفتن , پژوهش , نوباوه و نوجوان , خلاقیت و ابتکار , محافظت و حفاظت و جمع آوری دریافت کرد .”اجاره روزانه خانه در تهران

بخش دوم این موزه با اسم موزه عروسک و فرهنگ وتمدن ایران , در سال ۹۶ در تهران , مترو دروازه دولت , اولِ خیابان سعدی تاسیس شد . این موزه دارنده عروسک‌هایی با پوشش‌های محلی و تاریخی از زمان عیلامی تا قاجار است .

علاقه‌مندان میتوانند بازدید‌های گروهی ( بیشتراز ۱۵ نفر ) , مرکز ها آموزشی و مدارس را با هماهنگی قبل از روز شنبه تا چهارشنبه و بازدیدهای انفرادی و خانوادگی را پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ بعد از ظهر انجام دهند . این موزه‌ها در روزهای دو‌شنبه تعطیل می باشند .
این موزه در صدر عمل خویش را با ۷۰۰ عروسک آغاز کرد و توانست بعد از زمان کوتاهی ۱۵۰۰ عروسک را از ۶۴ مرزوبوم عالم برای بایگانی خویش جمع‌آوری نماید . این موزه همینطور در دو سال پشت سر هم از سمت شورای بین‌المللی موزه‌ها تحت عنوان موزه برتر محرمانه برگزیده شد.

موزه عروسک های ملل پاسدران - تهرانگردی ارزان مبله

اتقاق های اخیر مجموعه موزه عروسک های ملل پاسدران

هر چند در طی همان سال‌ها، دو سرقت از موزه صورت گرفت. در سرقت اول که ویدئو پروژکشن، کامپیوتر و وسایل شخصی و بخشی از عروسک‌های امانی فروشگاه موزه و تعدای پارچه دستبافت و عتیقه به ارزش ۱۴ میلیون تومان به سرقت رفت و بار دوم در بهمن ماه ۹۴ که حدود ۸ میلیون تومان از ادوات موزه‌ای به همراه ۱۰۰ عروسک که نمی‌توان برای آن‌ها قیمتی تعیین کرد به سرقت برده شد. این موزه همچنین با یک بار تعطیلی رو به رو بوده است؛ علت این تعطیلی، اتمام قرارداد اجاره محل موزه و نبود بودجه کافی جهت تمدید آن بوده است. پس از این تعطیلی، با ایجاد کمپینی برای حمایت از موزه، عروسک‌های آن بار دیگر در خیابان میرداماد در محلی جدید صاحب خانه شدند.

برای اجاره روزانه آپارتمان تهران با ارزان مبله در تماس باشید

 

اجاره خانه مبله در تهران ( کسب امتیاز )