وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

موزه ماشین اداری سفیر

موزه ماشین های اداری سفیر

در گنجینه همیشگی موزه بیش تر از ۸۰ اثر گرانبها و مختص از ماشین‌های اولیه جهان مانند ماشین تحریرهای ابتدایی، پرفراژ نظارت، ماشین اکانت، مدادتراش، دستگاه‌های پلی نسخه برداری و دستگاه تلگراف با معدل قدمتی نزدیک به ۱۵۰ سال حفظ میشود.

 

همینطور گنجینه با دارا بودن مثال‌های ابتدایی و مخصوص در بین خویش بین گروه‌های جان دار در جهان جزء بی‌نظیرترین‌ها می باشد. قلم تراش رومیزی و منگنه: تا اوایل قرن بیستم متداولترین طریق برای تراشیدن خودکار، استعمال از خنجر بود. اما قلم تراش های کوچک دستی نیز از وسط قرن نوزدهم به کار گیری می گردیده اند.

 

شمار متعددی از مخترعین برای تأمین این نیاز اداره ها و مدرسه ها با یکدیگر در رقابت بودند تا دستگاهی را بسازند که بتواند به خیر خودکار های اول را به شایسته ترین صورت بتراشد. این کار بعداز تولید قلم های چوبی درآمد زایی جدیدی برای مخترعین بود. این اختراعات خصوصاً در ایالات متحده از سال های ۱۸۸۰ به بعد از آن استارت شد.

خودکار تراش های مو جود در گنجینه از همین گونه قلم تراش ها میباشند که در‌این عصر ابتکار گردیده اند و می قدرت خاطرنشان کرد جزء خودکار تراش های نخستین به اکانت میایند. منگنه نیز از گزاره ماشینهای اداری میباشد که در همین زمانه به کار گیری می شده‌است.

ماشین اکانت و چرتکه: در سال ۱۶۲۲ فردی به‌ اسم ویلیام اوترد اولی خط‌ کش به حساب آوردن را ابتکار عمل کرد. ویلهلم شیکارد در سال ۱۶۲۳ دستگاهی به ‌اسم ساعت محاسباتی تولید که می‌اقتدار آن را اولی ماشین‌اکانت مکانیکی نامید.

بیست سال آنگاه نیز پاسکال وسیله خویش به ‌اسم «پاسکالین» برای احتساب مالیات در فرانسه را تولید. پیشرفت‌های مهم بعدی در قرن نوزدهم انجام شد. ماشین حسابهای مو جود در گنجینه از گزاره این مورد ها می‌باشند. چرتکه: چرتکه کلمه ای میباشد که از لهجه روسی وارد لهجه فارسی شده‌است.

در اکثری از تمدنهای نخستین از چرتکه به کار گیری می شده‌است. سومریان، مصریان، ایرانیان، یونانیان، چینیان، رومیان و هندیان هرمورد در عصر ای از مورخ از چرتکه به کار گیری می کرده اند. بر شالوده بعضا از منابع در طول امپراطوری هخامنشیان (حدود ۵۰۰ سال پیش از ولادت مسیح) ایرانیان اولی ملتی بودند که از چرتکه به کار گیری می کرده اند.

پرفراژ ارزیابی: دستگاههای پرفراژ آنالیز برای بالا بردن اطمینان و اعتبار آنالیز و دیگر سندها مالی به فعالیت برده می شدند. بعضی از پرفراژ بررسی های نخستین به خواسته خودداری از تغییر‌و تحول و دست بردن در امضاء و مورخ اوراق مالی به فعالیت برده می شدند. شاید بتوان اعلام‌کرد که دستگاه Max Emanuel Berolzheimer اولی دستگاه اختراعی پرفراژ نظارت باشد. مدل ترک کن آن متداولترین متدی بود که در آخرها قرن بیستم استعمال می شد. اکثر زمان ها دستگاههای موجود در گنجینه از این نوع میباشند.

اجاره خانه مبله در تهران