وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

چند نمونه دکوراسیون داخلی منزل

۵ فاکتور اساسی در طراحی دکورا سیون داخلی منزل

با اعمال مطلوب فاکتورهایی که در ادامه به آنها خوا‌هیم پرداخت، می قدرت با کمترین هزینه و گاهاً کمترین دردسر، تغییرات متعددی در خانه خود ایجاد کرد. نکته قابل توجه این میباشد که‌این تغییرات منجر زیبایی بیشتر منزل خواهد شد و حتی فضای غیر قابل استفاده در منازل کوچک تا حد مناسبی بهینه می‌ شود.

چند نمونه دکوراسیون داخلی منزل

بعضا افراد بدون در لحاظ گرفتن هیچ اصولی شروع به تغییر چیدمان داخلی می‌نمایند و در پایان با محیطی آشفته و نه چندان دلنشین روبرو می‌شوند. البته در‌این مقاله نکاتی آسان و بسیار تاثیر گذار را یاد خواهید گرفت که سود آن در پایان زیبایی خانه و استفاده بهینه از قسمت‌هایی میباشد که تاکنون شاید غیر قابل به کار گیری بوده‌اند. با ما همراه باشید.

فاکتور اولیه: نقش مبلمان در دکورا سیون داخلی

در کل مبلمان می‌تواند برای زیباسازی چینش داخلی نقش پررنگی را انجام نماید. مبلمان به همه اجزای مطلوب برای نشستن گفته میشود؛ به‌این معنا که میز ناهارخوری، مبل پاف، چهارپایه‌ها، صندلی بار و صندلی‌های میزبان نیز جزئی از مبلمان محسوب میشوند. نقش هرمورد از آن ها در زیبایی چیدمان داخلی غیر قابل انکار است .

چند نمونه دکوراسیون داخلی منزل

رنگ مبلمان، ۳۰ درصد از فضای داخلی را تشکیل میدهد که بایستی با تمرکز بیشتری تعیین خواهد شد تا هم خوانی آن با رنگ دیوارها و اکسسوری‌ها رعایت گردد. مدل مبلمان هم بایستی با مدل بقیه اجزای چیدمان داخلی مانند اکسسوری، طرح دیوارها، کف و غیره هماهنگ باشد.

فاکتور دوم: آشنایی با نقش کادر‌ها در خانه

کادر عکس و تابلو روح زنده برای هر منزل میباشد. چنانچه از آنها با رعایت تناسب مصرف شود، ارمغان آن به روح و مدل کلی منزل، صمیمیتی یک سری برابر خواهد بود. تابلوهای نگارگری، عکس‌های پر اسم و رسم، تابلوهای خوش‌نویسی، تابلو فرش‌ها و اکثری از موردها دیگر که بسته به ذوق وسلیقه و هماهنگ شدن با دکور خانه می بایست باشد، مورد‌های پیشنهادی خیر برای زیبایی خانه به شمار میروند.

فاکتور سوم: جادوی نور و روشنایی در چیدمان

نور و روشنایی مثلا فاکتورهای مهم در دکوراسیون داخلی به شمار می روند. شاخه های نوری می‌تواند نور طبیعی یا این که گونه های لوسترها باشد. نکاتی که بایستی برای نورپردازی به آن ها دقت داشت میتواند دربرگیرنده یک یا این که همگی موارد تحت باشد:

 

قرارگیری شاخه های نوری
تناسب مدل شاخه های نوری با مدل کلی چیدمان داخلی منزل
شدت و معیار نوروروشنایی به‌هر‌جا
رنگ نوری که به عمل برده گردیده

نکته: همه مواقعی که در ابتدا به آن از شاخه های نوری به آن اشاره شد، همه در ساخت یک فضای زیبا، دلفریب و منحصر به فرد نقش به سزایی دارند.

چند نمونه دکوراسیون داخلی منزل

فاکتور چهارم: پارتیشن بندی فضا در دکوراسیون

یکی از کارهای رنج که در منازل با متراژ بالا بایستی اعمال بخشید، پر کردن فضای آن میباشد. البته یک راه حل بسیار سهل و آسان برای آن وجود دارد که با استعمال آن علاوه بر لبریز کردن خلأ می شود به شکل با صرفه از آن فضا استفاده نمود.

فاکتور پنجم: نقاشی کردن یک اصل میباشد!

دیوارها ۳۰ درصد از جلوه فضای داخلی را شامل می گردند. به همین عامل هنگامی وارد فضای داخلی منزلی می‌‌شویم رنگ و طرح به کار گرفته گردیده روی دیوارها او‌لین موردی میباشد که معمولا به چشم میخورد. تعیین رنگ و طرح مناسب برای دیوار دستور بسیار مهمی به شمار می‌رود که بهتر میباشد در غایت ذوق وسلیقه و توجه تعیین گردد. حتی اکثر زمان ها توصیه میشود از یک طراح خبره برای انتخاب آن مشورت گرفته خواهد شد.

شاید دیدنی باشد بدانید رنگی که برای منزل‌های کوچک انتخاب می‌شود، در تعالی‌‌خیس نماد دادن بعدها آنان بسیار اثر گذار خواهد بود. نکته قابل توجه برای تبارک جلوه کردن فضا صرفا این میباشد که رنگ دیوارها روشن انتخاب خواهد شد. همچنین رنگ دیوار و سقف یک رنگ یا کاملا نزدیک بهم باشد.

اجاره خانه مبله در تهران