وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی

کشتی یونانی مشهور که در سواحل جزیره کیش به گل نشسته و اکنون تحت عنوان یک کدام از جاذبه های توریسم در‌این جزیره به شمار می رود به دلیل اینکه امکانات حفظ از ان در کشور موجود نیست تا یک سری سال آینده تماما حذف خواهد شد. کشتی یونانی در چهارم مرداد ماه سال ۱۳۴۵ در نزدیکی روستای باغو در جزیره کیش وقتی که به حاشیه دریا نزدیک شد در سواحل مرجانی این جزیره به گل گرد هم آیی و بعداز آن دیگر نتوانست هرگز ایران را شکاف کند و فعلا تبدیل به نمادی برای این جزیره گردیده به گونه ای که دیدن تصویر ان هر فردی را به خاطر جزیره کیش می اندازد.

کشتی یونانی

تاریخچه کشتی یونانی

از وقتی که کشتی یونانی در سواحل جزیره کیش به گل نشسته میباشد، هیچ کس حتی ماکان آن نیز نتوانسته اند آن را از این محل بیرون کنند بنابراین این غول آهنی مخصوصا در زمان غروب خورشید تبدیل به جاذبه ای برای گردشگران و عکاسان شوید. توده ای نیز عملکرد کردند تا به داخل آن رفته و اکوسیستم جدیدی که درون ان ایجاد شده است را دنبال نمایند البته به جهت اینکه آب های این نواحی به شدت پر نمک میباشند.

موجب فرسایش شدید در فلزات کشتی گردیده و احتمال ریزش بخش های متفاوت آن موجود است به همین عامل ورود به باطن آن ممنوع شده‌است. از آن‌جا که اجزای این کشتی قابل جداسازی و فروش نبوده و خویش آن را نیز نمی توانستند حمل نمایند باعث شد تا تبدیل به مورد ای برای گردشگری گردیده و تحت ایجاد هایی همانند مکان های شتر سواری، رستوران ها، کافه ها و آلاچیق های بسیاری در اطراف آن ساخته شده است.

فرسایش و مرمت کشتی یونانی

هر تعدادی سالی که از به گل نشستن این کشتی می گذرد این غول آهنی اضافه در آب ها فرو رفته و در گیر فرسایش میگردد. بیان شده هنگامی که کشتی یونانی از اواسط های آن شکسته شد بسیار ناراحت گردیده اند. در زمان این زمان افزون بر آن نصیب پشتی کشتی یونانی نیز فرو ریخته میباشد و چند سالی میباشد که در درحال حاضر تکه تکه شدن و فرو رفتن در داخل آب می‌باشد و این واحد سنجش به اندازه ای میباشد .

که مشخص وجود ندارد یکسری سال دیگر می قدرت این کشتی را در سواحل جزیره کیش مشاهده کرده و گردشگران تا چه زمانی میتوانند از آن عکاسی کرده و غروب خورشید را در کنار این کشتی غول پیکر مشاهده کنند. مدتی پیش علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی، صنعت های دستی و گردشگی که سابقا رییس منطقه ازاد کیش نیز بوده میباشد اعلام کرده بود که در مورد نگهداری کشتی یونانی اعلام کرد و گو هایی با کالج شریف انجام یافته میباشد ولی برآورد هایی که صورت گرفته نشان از این دارد که مخارج بازسازی و تجدید بنا این جاذبه تاریخی آن چنان زیاد می‌باشد که مراقبت از آن از منظر اقتصادی به صرفه نمیباشد.

کشتی یونانی قدیمی

از مذاکراتی که میان دانشکده شریف و سازمان ناحیه آزاد کیش رخ گرفت این نتیجه به دست امد که دیگر امیدی به باقی ماندن کشتی یونانی وجود نداشته و باید این واقعیت را به عهده گرفت که طی یک‌سری سال آینده این جاذبه توریسم و علامت جزیره کیش کاملا از دربین خواهد رفت. با دقت به سخن های انجام شده و حاصل به دست آمده از این مذاکرات جمعی از هواداران کشتی یونانی تصمیم گرفتند تا قبل از اینکه این غول آهنی تماما فرو بریزد این ریسک را پذیرفته و از داخل آن دیدن کنند. مدتی میباشد که فیلم هایی از باطن این کشتی در فضای مجازی گسترده شده‌است که نشان دهنده افرادی با نترسی بوده که با ریسک کردن و رفتن به درون این ساختار فرسوده علاوه بر اینکه خود از باطن آن بازدید کنند بتوانند تصویری برای بقیه افرادی که قابلیت ورود به آن را ندارند تنظیم نمایند.

 

ما نیز به نوبه خویش امیدوار هستیم تا شیوه هایی نوین و یا این که سپرده گذاری های محرمانه بتواند با طرح ریزی درست در جهت بازسازی و مرمت جاذبه گردشگری جزیره کیش یا این که به عبارتی کشتی یونانی مبادرت کند و بتوان این ساختار را برای مدام در حاشیه دریا زیبای این جزیره محافظت کرد

اجاره خانه مبله در تهران