وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

بیابان اشتهارد (کرج)

بیابان اشتهارد کرج

پشت هر واقعه ای هرچند ظاهرا نامطلوب گه گاه فلسفه ای دلچسب جاخوش نموده است . برای مثال همین دوری خورشید و خزان زمین , همین که خورشید پا پس می‌کشد و مقداری رو برمی گرداند دانه های بر روی زمین اعجاز شیوه می اندازند و برگ های هزار رنگ فصل‌پاییز جنجال به پا کرده و هزار بار انسان ها را شیفته می نمایند .

 

 

یا این که به عنوان مثال بیابان با آن نمکزارهای در ظاهر وحشتناک خودش که به هیچ روینده ای رحم نمی‌کند اصلا آمده است تا مسافت زمین و آسمان را به حداقل برساند . همین یک دست بودن کویر گویی آسمان را به وجد آورده و واضح تر می کند آنقدر که در صورتی‌که دست ببرید میتوانید ستاره ای را به یادگار بگیرید . در‌صورتی‌که از کویرنوردها بپرسید که در پس هوای گرم کویر چه چیزی آنان‌را پابند این میهن کم آب و کم حاصل می نماید برایتان از بی سروصدا , یکرنگی و زیبایی های منحصربفردی خواهند اذعان کرد که فقط در بیابان به دست میاورند . این بار ولی در بین کویر های ایرانی شما‌را خیر به کویرهایی که اغلب می‌شناسیم بلکه به کویری سرخ فام در حوالی پایتخت دعوت میکنیم . بیابان اشتهارد در استان البرز خیر تنها یک کویر زیباست بلکه به واسطه داشتن تپه هایی که بیشتر به یک تابلوی نقاشی می مانند یک کویر منحصربفرد هم می‌باشد که حتما ارزش رفتن و دیدن را داراست .

 

کویر اشتهارد یا قشلاق حسین خانی

اگر جاده نظرآباد به اشتهارد را در استان البرز پیش رو بگیرید جاده شما‌را در سکوتی دلنشین به اعماق مریخ آن نیز در حوالی مهرشهر کرج و شمال شهرستان اشتهارد خواهد پیروزی , آن نیز با به عبارتی خاک سرخ . جاده هر چقدر که جلوتر میرود بر زیبایی های مسیر افزوده می شود , آن نیز یک زیبایی منحصربفرد و چشم نواز . تپه های رنگارنگ که انگار یک نفر آنها‌را با توجه تمام و با وسواسی بی بدیل نقاشی نموده است متوالی سطر گردیده اند و مانند تپه هایی از ادویه های هزاررنگ به نظر می رسند .

خاکی سرخ رنگ مناظر اطراف تپه ها را زیباتر کرده و نظیر یک فرش بزرگ تمام مرزو بوم پیش چشمتان را فرش نموده است . تپه ها را که یک به یک پشت راز بگذارید یکهو خودتان را در میان کویری قشنگ خواهید یافت . احتمال دارد تصور دیدن بیابان پایین گوش پایتخت آن نیز در جایی نظیر اشتهارد و ممکن است تعجب آور خیس در جایی همانند استان البرز هر شنونده ای را متعجب نماید . البرز نو نفس در دامان کوه های اساطیری البرز مرکزی را بیشتر با به عبارتی جاده چالوس سرسبز و نفس گیر , مراتع سرسبز و پیست های اسکی مملو از برفش به خاطر می آوریم ولی البرز نیز به مانند کشور پهناور و عزیزمان سرزمینی چهار فصل به لحاظ می‌آید چرا که حالا کویر نیز به کلکسیون طبیعتش بیشتر شده و هر نوع سلیقه ای را تامین می نماید.

اجاره خانه مبله در تهران