وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

(سهیلیه) گردشگری در کردان

گردشگری در کردان سهیلیه کرج

کردان را به ویلاها و تالارهای عروسی‌اش می‌شناسند . جایی که آخر هفته‌ها مشتاقان خاص خود را داراست , چون هم نظیر شمال است و نیز نزدیک تهران . لازم نیست در کردان حتما ویلا داشته باشیم , جاهای جالب کردان زیاد است و خیلی‌ها برای گریزو فرار از دود و دم , کردان کرج را برای تعدادی ساعتی تعیین مینمایند و راهی این جای خوش آب و هوا میگردند .
کردان , روستایی ییلاقی در نزدیکی کرج و از توابع شهر کوهسار است که به خاطر رودی به همین اسم , به کردان دارای شهرت شده .

 

 

از حیث جغرافیایی کوهسار و برغان شمال کردان می باشند و جنوب آن به بزرگراه کرج و قزوین میرسد . این روستا ۶۵ کیلومتری غرب تهران جای دارد و از کرج نیز تنها ۲۵ کیلومتر به دور است . یعنی زمانی به کرج برسیم بایستی در آزادراه در سمت قزوین حرکت کنیم تا در سمت راست‌مان به تابلو کردان برسیم .

 

جاهای دیدنی کردان

رود کردان : رود کردان از ارتفاعات کهار پایین می‌ریزد , این رودخانه از شهرستان ساوجبلاغ و نظرآباد عبور کرده و در اطراف روستای نجم‌آباد وارد رودخانه ی شور می‌‌شود .

کردان کرج بخشی از مسافران خودش را مدیون این رود شده و بی‌دلیل نیز نیست که نام خود را از این رود گرفته باشد .
کوه نوردی : کردان از شرق به کوه‌های طالقان میرسد . همان‌طور که گفتیم رود کردان از قله کهار به زیر می آید . این رود درختان زیبایی صحیح کرد .
کهار ۴هزار و ۵۰ متر طول داراست و یک مجموعه کوهنوردی مشهور به نام سنگ‌سو سال‌هاست که در‌این دامنه ارتفاعات کردان را پایین پا گذاشته‌اند .

همانطور که گفتیم قرار نیست همه برای دیدن کردان در آن ویلا داشته باشند . مجتمع ورزشی ایثار ظرفیت اسکان افراد زیادی را داراست . این مجتمع فضای مناسبی برای گذران یک پایان هفته عالی می‌سازد .

این مجتمع استخر , زمین فوتبال و سالن ورزشی نیز برای ورزش‌های گروهی تولید کرده . همچنین دهکده‌های تفریحی شبیه دیگری نیز در کردان کرج پیدا می‌شود . علاوه بر این دهکده‌ها , ویلاهای زیادی نیز برای اذن اینترنتی و حضوری موجود است .

هر چند کردان , درحال حاضر به جایی برای ثروتمندان تهرانی و ساخت ویلا در آن تبدیل شده , البته هنوز نیز می‌توان سوای ویلا بدین ده رفت و در آن کمپ کرد .

یکی‌از جاهای دیدنی کردان طبیعت و کوچه‌باغ‌های آن است . باید این نکته را به یاد داشته باشیم که به خاطر عبور رودخانه , این روستا پر از مزرعه و زمین‌های زراعتی شخصی‌ست .

حین کمپ کردن باید مطمئن شویم که زمین در مالکیت فرد حقیقی نباشد . آن وقت می‌توانیم چادر را برپا کنیم و به آن پناه ببریم . در کردان مغازه‌های زیادی پیدا می گردد که با خرید از آن‌ها به اقتصاد مردمان آن نیز می شود کمک کرد .

اجاره خانه مبله در تهران