وبلاگ ارزان مبله

اجاره آپارتمان و سوئیت مبله ارزان در تهران

آبشار ورسک

آبشار ورسک

شمال ايران با چشم‌اندازهای رويايی , طبيعت بكر و سرگرمی‌های منحصربه‌فردی شناخته مي‌شود . در صورتیکه مي‌خواهيد در يك روز گرم تابستاني به منطقه‌ای خنک و خوش آب و هوا مسافرت فرمائید , آبشار ورسک تعیین مناسبی برای شما است . آبشار فراوان زیبا و پرآب چشمه علی یا این که آبشار فصلی ورسک , با طول تقریبی بیست متر از این دره به‌سمت روستای ورسک سرازیر است .

در قسمت شرق روستای زیبای ورسک و در تحت قله اتابک و تیزکوه , دره ای مضاعف خوشگل و نیمه جنگلی وجود داره که نسبتا عمیق بوده و دیده هر بیننده ای را به خویش خیره می کند…آبشار ورسک
آبشار ورسک پل سفید E59 52 N54 35 در نصیب شرق روستای زیبای ورسک و در ذیل قله اتابک و تیزکوه , دره ای زیاد زیبا و نیمه جنگلی وجود دارد که نسبتا عمیق بوده و دیده هر بیننده ای را به خود خیره می کند…

 

آبشار بسیار زیبا و پرآب چشمه علی که به عبارتی آبشار فصلی ورسک میباشد به طول تقریبی بیست متر از این دره به جهت روستای ورسک جاری است . آب این آبشار از ارتفاعات قدمگاه سرچشمه می‌گیرد و هر ساله تعداد زیادی از مردمان مشتاق را به سوی خود می کشاند . از روستای ورسک تا زیر آبشار حدود ۳۰ دقیقه راه می‌باشد که نیمی از آن از کنار آب رودخانه می گذرد .
دیدنی است بدانید که آبشار ورسک به دو قسمت آبشار کوچک و آبشار بزرگ تقسیم می شود . در مسیر رسیدن به‌این آبشار از تنگه ای در میان دو کوه خواهید گذشت که آب از سطحی شیب دار جاری است به این قسمت از مسیر آبشار کوچک و به انتهای مسیر آبشار بزرگ می گویند .

آب و هوا و تاریخچه آبشار ورسک

آب و هوای این ناحیه معتدل , مرطوب و کوهستانی هست . این رودخانه فصلی است و در فصل های مختلف حجم آب متفاوتی داراست .
بخش ورسک یک منطقه ی ییلاقی سابق است که در طول رضاشاه به پاس از همت و کوشش مهندس ورسک چکسلواکی در ساخت پل عجیب ورسک , بدین نام مشهور شد .

دسترسی آبشار ورسک

چهت نیل بدین آبشار خوشگل کافی است در محور فیروزکوه بعداز گردنه گدوک یه خرده جلوتر در جهت راست وارد روستای ورسک شده و از آنجا تا آبشار حدود ۴ کیلومتر و نسبتاً نیم ساعت رویکرد است مسیر وصال به آبشار ورسک دقیقا از پایین پل ورسک می گذرد و بایستی در امتداد رودخانه تکان کرد تا به آبشار زیبای ورسک رسید… در مسیر به یک آبشار کوچک می رسید یه دو راهی است که باید به سمت راست بروید .
زمان سفر برای بازدید از آبشار ورسک چه فصلی از سال است؟
سفر به آبشار به طور معمول از وسط اردیبهشت ماه شروع می شود و تا پایان تابستان ادامه مییابد . این به دلیل عبور از رودخانه برای بازدید از آبشار است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجاره خانه مبله در تهران